Tiffany lampy vitráž tienidlá sú skvelý tip ak hľadáte exkluzívne, luxusné svietidlo do obývačky, predsiene či lobby. Vitrážová lampa je zaručený eye catcher a bude prvou vecou ktorú si všimne vaša návšteva alebo zákazníci.

Lampy Tiffany

sa vyrábajú od 19. storočia a stále majú miesto v našich interiéroch ako nádherný a jedinečný doplnok. Dizajnéri pracujú neustále na nových tvaroch a vzoroch. Vitrážové lampy sú symbolom luxusu a aj preto ich najdete v interiéroch ktoré vyvolávajú a evokujú tento dojem. Nie sú len kusom nábytku, pri vhodnom výbere a umiestnení sa stanú dominantou Vášho interiéru. Vitrážové lampy Tiffany ako žiadne iné lampy dokážu navodiť neopakovateľnú atmosféru. Vytvárajú príjemný pocit harmónie a tepla rodinného kozubu.

Tiffany lampy vitráž tienidlá vďaka množstvu rôznofarebných nepriehľadných sklíčok po zapálení “ožívajú”. Menia farby a nálady v závislosti od dopadu svetla alebo druhu žiarovky ktorú si zvolíte. Napriek tomu že sa mnohé lampy vyrábajú v sériách podľa navrhnutého vzoru, každý kus je originál. Každé sklíčko sa vyrezáva, farbí, lepí a cínuje osobitne. V mnohých prípadoch sa vzory vyrábajú v limitovaných edíciách, čo zvyšuje hodnotu danej lampy. Náročnosť závisí od množstva vitrážových sklíčok z ktorých je lepené tienidlo lampy. V niektorých prípadoch až viac ako 1000 sklíčok. Čas potrebný na výrobu takýchto lámp je až niekoľko dní.

Hodnota lampy neklesá, naopak v niektorých prípadoch sa v závislosti od výrobcu a počtu výrobených lámp konkrétnej série mnohonásobne zhodnocuje. Vitrážové lampy Tiffany limitovaných sérií sa po ukončení výroby stávajú zberateľským kúskom.

Tiffany lampy vitráž tienidlá sa vyrábajú v štyroch základných tvaroch:

Hemisphere – tienidlo na lampu pologuľovitého tvaru.

Butterfly – taktiež pologuľovitý tvar, ale pretiahnutého tvaru.

Triangle – trojuholníkový tvar tienidla.

Bell – tento typ tienidla na lampu je zvonovitého tvaru.

Nezabúdajte, vitrážová lampa Tiffany je investičný produkt z hľadiska hodnoty, ale zároveň sa stane vašou vernou spoločníčkou na celý život a bude vam robiť denno dennú radosť 😉

Zobrazených 1–12 z 116 výsledkov